KASIM AKSOY GÖNÜLLERİ FETHETTİ

KASIM AKSOY GÖNÜLLERİ FETHETTİ
183 views
21 Ocak 2020 - 0:04

Türkiye genelinde engelli vatandaşlarımız için gerçekleştirdiği projelerle sanat ve iş dünyası başta olmak üzere herkes tarafından takdir toplayan Engelsiz Yaşam Vakfı’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl onuncu kez düzenlediği ‘Yılın En İyileri Ödül Töreni’ geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşti

KASIM AKSOY GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Türkiye genelinde engelli vatandaşlarımız için gerçekleştirdiği projelerle sanat ve iş dünyası başta olmak üzere herkes tarafından takdir toplayan Engelsiz Yaşam Vakfı’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl onuncu kez düzenlediği ‘Yılın En İyileri Ödül Töreni’ geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirildi. Meryem Uzerli, İlker Ayrık, Esra Erol, Hakan Altun, Yılmaz Morgül, Tamer Karadağlı ve Kubat gibi ünlü isimlerin de yer aldığı geceye, engelli vatandaşların yararına düzenlenen projelere verdiği desteklerle bilinen Çorum’un tanınmış simalarından Av. Kasım Aksoy’da katıldı. 2019 yılında tiyatro, sinema, TV, müzik ve iş dünyasının en iyileri vakfın yaptığı anketlerle belirlenerek sahiplerini buldu. Engelsiz Yaşam Vakfı ayrıca 2019 yılının en başarılı sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra duayen sanatçılara “Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülleri”de verildi.

ONLARA LÜTUF DEĞİL HAKLARINI İADE EDİYORUZ!

Yılın En İyileri Ödül Töreninde sahneye davet edilerek davetlilere bir konuşma yapan Kasım Aksoy ‘’Sporda, siyasette, bilimde ve sanatta hayatın her alanında engelli bireylerinde olduğunu hatırlatarak; ‘’Gerçekleştirilen böylesi güzel organizasyonlarda bizim yaptığımız katkılar onlara bir lütuf değil, onların haklarını iade etmektir’’ dedi. Avukat Kasım Aksoy; ‘’Böylesine önemli bir gecede bizleri burada buluşturan Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Sayın Atilla Kaplakarslan’a ve bütün yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Engelli bireylerimiz hayatın neredeyse her alanında var. Sporda, siyasette, bilimde, sanatta her yerde engelli kardeşlerimizi görebiliriz. Bu kişiler istediklerinde kendilerinde engel görmeyip buralara kadar gelebiliyorlar. Bizde bu anlamlı gecede küçükte olsa onlara bir katkı sağlayabiliyorsak, aslında onlara bir lütuf değil onların haklarını iade etmiş oluyoruz. Böylesi güzel bir gecede burada olduğunuz için sizlere de teşekkür ediyorum’’ dedi. Aksoy’un konuşması geceye katılanlar tarafından alkışlarla büyük destek gördü. Yılın En İyi Kadın Sinema Oyuncusu Ödülü’nu alan Meryem Uzerli, ödülünü aldıktan sonra “Birleşmiş Milletler’in 2008 yılındaki Engellilerin Hakları Sözleşmesi’nde de özetlediği gibi engellilerin ayrımcılıktan uzak, eşitlikli bir anlayışla, toplumsal ve kültürel yaşama katılabilmelerini mümkün kılmak, onların yaratıcı ve sanatsal potansiyellerini ortaya çıkartmak için yaptığınız çalışmalar bende büyük bir hayranlık uyandırmaktadır” dedi. Meryem Uzerli gecede düzenlenen iki açık artırmaya da katıldı ve yüksek fiyat teklifleri ile alkış aldı.

İlker Ayrık 67 yıllık gazeteyi aldı!

Geceye katılan ve ödül alan isimlerden biri de oyuncu ve sunucu İlker Ayrık’tı. Ayrık, gecede “Yılın En İyi Yarışma Sunucusu” ve Yaparsın Aşkım programı ile “Yılın En İyi Yarışma Programı” ödüllerini aldı. Çifte ödül alan İlker Ayrık ayrıca gecede düzenlenen açık artırmada, 67 yıl önce Atatürk’ün naşının Anıtkabir’e naklini anlatan dört yapraklı sekiz sayfalık tarihi orijinal gazeteye 25 bin lira vererek satın aldı. Vakfa Ümit Gemici’nin aile koleksiyonundan bağışlanan ve bir örneği de devlet arşivinde bulunan gazeteyi engelliler yararına satın alan İlker Ayrık “İşin içinde Atatürk olunca akan sular durur. Evimin en güzel yerine koyacağım bu tarihi gazeteyi” dedi.

Esra Erol ve Hakan Altun’dan sandalye bağışı!

Ödül töreninde “Yılın En İyi Kadın Kuşağı Programı” ödülünü alan Esra Erol engellilere on beş tane manuel tekerlekli sandelye bağışı yaparken, “Yılın En İyi Pop Fantezi Müzik Erkek Sanatçısı” seçilen Hakan Altun ise on adet elektirikli tekerlekli sandalye bağışı yaptılar.

Hayko ve Cengiz Kurtoğlu’na Onur Ödülü!

Bu yıl “Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü” ise dört önemli müzik ustasına verildi. Coşkun Sabah, Hayko, Cengiz Kurtoğlu, Ümit Besen, Arif Susam gecenin başında ödüllerini aldılar. Haluk Levent ise Vakıf Özel Ödülü aldı.

Kanal D Programlarına Üç Ödül!

Kanal D’nin fenomen dizisi Arka Sokaklar “Yılın En İyi Polisiye Dizisi” ödülünü aldı. “Yılın En İyi Komedi Programı” ödülünü Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 alırken, “Yılın En İyi Kadın Haber Spikeri” ödülü ise Kanal D Haber Başkanı Buket Aydın’a verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.