ÇORUMİNA KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

ÇORUMİNA KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI
101 views
22 Ağustos 2021 - 16:26

Çorum’un kültür, turizm ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan Çoruminia kapılarını ziyaretçilerine açtı .Resmi açılışın ise 30 Ağustos tarihinde yapılacağı öğrenildi.

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın seçim dönemi vaatlerinden olan Çorumina kapılarını ziyaretçilerine açtı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aşgın, “Şehrimizin tanıtımı, kültürü ve turizmi anlamında çok önemli bir lokasyondayız. Seçim vaatlerimizden bir tanesinde daha son aşamaya geldik. Biz burayı iki cepheden düşündük. Şehrimizin tüm ilçeleriyle beraber tarihi ve kültürel varlığını ortaya çıkarmak. Şehrimize gelen insanların şehrimizle ilgili bir kanaat oluşturacakları, tanıtımı ve kültür bakımından çok önemli bir eser ortaya çıkmış oldu. İkincisi, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bir kısmının şehrimizde ilk kez deneyeceği 32 farklı bitki türüyle rengarenk bir alana dönüşecek” dedi.

Etrafı surlarla çevrili 3 dönümü yeşil alan, 2 dönümü de eserlerin teşhir edildiği alandan oluşan Çoruminia’nın Çorum’a değer katacağına inandığını vurgulayan Başkan Aşgın, “Bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.Çorumina, Millet Bahçesi ön giriş yanı, Hıdırlık Cami arka tarafında yer alıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.