VALİ,BAŞKAN VE REKTÖR GENÇLERLE

VALİ,BAŞKAN VE REKTÖR GENÇLERLE
183 views
13 Ocak 2020 - 19:15

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Külliyesinde öğrencilerle bir araya geldi. Aşgın, düzenlenen söyleşide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği 2053 ve 2071 hedefine gençlerle birlikte ulaşacaklarını vurguladı.
Vali Mustafa Çiftçi, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Çorimder Başkanı Ayhan Boyraz ve çok sayıda eğitimcinin katıldığı programda konuşan Vali Mustafa Çiftçi, gençlerin en önemli görevinin Türkiye’yi bir adım daha ileriye götürmek olduğunu vurguladı.
Başarının asla tesadüf olmadığının altını çizen Vali Çiftçi, “Çok çalışmalısınız. Nobel Kimya Ödüllü sahibi bilim adamımız Prof Dr. Aziz Sancar ne diyor. “Ben öğrenciyken günde 18 saat çalışırdım, zamanımın çoğu laboratuarda geçirirdim, şimdi ise 12 saat kadar çalışıyorum” diyor. Sizler de çalışmaktan asla vazgeçmeyin dedi.

PROGRAM SONUNDA VALİ MUSTAFA ÇİFTÇİ, BELEDİYE BAŞKANI DR. HALİL İBRAHİM AŞGIN VE REKTÖR PROF. DR. ALİ OSMAN ÖZTÜRK OKUL BAHÇESİNDE ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

‘Bugün biz varız, yarın siz olacaksınız’
Söyleşide gençlere kendi öğrencilik yıllarını anlatan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, o günlerde imam hatip okullarında okuyan öğrencilerin hayal bile kuramadığını ifade etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Nereden nereye…’ sözünün en çok imam hatipliler için geçerli olduğunu, 90’lı yıllarda imam hatipli öğrencilerin hayallerini dahi çaldıklarını ifade etti.
Başkan Aşgın, “Düşünce olarak nereden nereye geldik. Yine Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bodrum katlarda ders yaparken, spor yaparken muazzam şartlarda eğitim gördüğümüz binalarımız, fiziki mekanlarımız var. Bu imkanların kıymetini iyi bilmelisiniz. İnşa etmek bizim görevimizdi. Başarı sizin hedefiniz olacak. Bugün ülkeyi yöneten kadroların yerinde yarın sizler olacaksınız. Şimdi biz varız, yarın sizler olacaksınız. Kendinizi çok iyi yetiştirin. Bizlerden bir isteğiniz olduğu takdirde her zaman siz sevgili gençlerimizin yanında olamaya devam edeceğiz. Yeter ki siz çalışın, bu ülkeye faydalı bireyler olun. Bu sizin vatan borcunuzdur.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.