ÇORUM’DA YASAKLAR KALDIRILDI!

ÇORUM’DA YASAKLAR KALDIRILDI!
52 views
01 Mart 2021 - 22:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından normalleşme adımlarını açıkladı.

ÇORUM’DA YASAKLAR KALDIRILDI!

9601 Mart 2021 – 21:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından normalleşme adımlarını açıkladı. Erdoğan, salgınla mücadele kapsamında“Yeni kontrollü normalleşme” dönemine geçildiğini belirtti. Bilim Kurulu’nun yüz bin kişiye düşen vaka sayısına göre illeri sıralandırdığını söyleyen Erdoğan, ’81 vilayetin düşük, orta, yüksek ve çok yüksek’ şeklinde renklere ayrıldığını, esnetmelerin renk sırasıyla başlayacağını duyurdu. Bu kapsamda hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına değinen Erdoğan, aralarında Çorum’un da bulunduğu düşük ve orta riskli illerde yasağın tamamen kaldırıldığını açıkladı. Salgının artışa geçtiği yerlerde kısıtlamaların yeniden genişletilebileceğini vurgulayan Erdoğan, “Her ilimiz salgındaki tedbirlerin ne ölçüde uygulanacağını kendisi belirleyecek.”diye konuştu.

LOKANTA VE CAFELER AÇILIYOR

Çorum’da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Akşam 21:00 ile sabah 05.00 saatleri arasındaki sokağa çıkma kısıtlaması ise ülke genelinde sürecek. Düğün salonları 100 kişi kapasite ile düğünlere başlayabilecek. Halı sahalar ve yüzme havuzları açılıyor. Restoran, kafeterya, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecekler.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTINA MÜJDE

Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarla ilgili düzenleme aralarında Çorum’un da bulunduğu düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.