Gündem Sağlık

ÇORUMUM AMAN DİKKAT…!

Çorum’da koronavirüs vaka sayısındaki artış korkutucu boyutlara ulaşırken, kentteki yoğunluğu gösteren harita bir aylık sürede neredeyse tamamen kırmızıya büründü. Koronavirüs pandemisinin son dönemde en çok vurduğu illerin başında gelen Çorum’da hızlı vaka artışının önüne bir türlü geçilemiyor. Özellikle normalleşme döneminin başladığı 1 Haziran’dan itibaren tedbirlerin unutulduğu Çorum’daki vaka artışı, Sağlık Bakanlığının vakaların bulunduğu bölgeleri gösteren ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) uygulamasındaki haritaya da yansıdı. Son 1 aylık sürede Çorum haritasının neredeyse tamamı “kırmızı” renge büründü. Son 2 hafta içerisinde çok sayıda köyde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina uygulanmaya başlandı.

POZİTİF VAKA SAYISI 661’E ULAŞTI

10 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Çorum’daki pozitif vaka sayısı 661’e ulaştı. Şehirde bugüne kadar 17 bin 866 kişiye koronavirüs testi uygulandı. Yapılan testler sonucunda bin 414 kişiye Covid-19 tanısı konuldu. 741 kişi hastanedeki tedavi süreçlerinin ardından iyileşerek taburcu edilirken 12 kişi hayatını kaybetti.

184 KİŞİ HASTANEDE TEDAVİ ALTINDA

Çorum’da bugün itibariyle hastanede 184 kişi koronavirüs tedavisi görüyor. 172 hasta normal serviste, 6 hasta yoğun bakımda tutuluyor. Entübe hasta sayısı ise tabloda 6 olarak görülüyor. Yapılan testler sonucu pozitif çıkan 477 hasta ise evlerinde ve diğer özel alanlarda gözlem altında tutuluyor.(HABER MERKEZİ)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir