Gündem

POLİSE YARDIMA KOŞAN BEKÇİYE TAKDİRNAME

Çorum’da önceki gün akşam saatlerinde müdahale ettikleri bir olayda şahısların kesici alet ile karşılık vermesi üzerine yetersiz kalan polis ekipleri haber merkezini arayarak takviye ekip talep etti. Polis ekiplerinin telsiz çağrısı üzerine taksi tutarak olayın meydana geldiği yere giden iki çarşı ve mahalle bekçisine, halkın huzuru ve güvenliği için çalışma gayretleri, özverileri ve mesleğine bağlılığı yönündeki yüksek görev anlayışları nedeniyle Çorum Valiliğince Başarı Belgesi verilecek.
Çorum Emniyet Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada, 10 Haziran akşamı Kale Mahallesi’ndeki bir tekel bayisinde kavga olduğu ihbarı üzerine bir polis ekibi kısa sürede olay yerine intikal etti. Bıçaklı şüphelilerin polis ekiplerine zorluk çıkarması üzerine polisler, telsiz anonsuyla olay yerine takviye ekip istedi. Bu sırada Bahabey Caddesinde yaya olarak görev yapan çarşı ve mahalle bekçileri Yalçın Devren ve Ferhat Topuz, telsizdeki yardım anonsu üzerine, kısa sürede olay yerine ulaşabilmek için taksiye bindi. Olay yerine gelen takviye ekiplerin de müdahalesiyle olaya karışan 3 kişi, etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Yardım isteyen polis ekibine destek olabilmek için kısa sürede olay yerine ulaşabilmek amacıyla taksi tutan Devren ve Topuz’un davranışından haberdar olan Vali Mustafa Çiftçi, bekçilerin halkın huzuru ve güvenliği için çalışma gayreti, özverisi ve mesleğine bağlılığı yönündeki yüksek görev anlayışı nedeniyle Başarı Belgesi ile ödüllendirilmesi talimatını verdi.
Bu arada bekçilerin bindikleri taksiden inip koşarak olay yerine ulaşmalarına ilişkin görüntü de MOBESE kamerasınca kaydedildi.

ÇORUM’DA DESTEK İSTEYEN POLİSLERİN YARDIMINA TAKSİ TUTARAK GİDEN BEKÇİLERE BAŞARI BELGESİ VERİLDİ. BEKÇİLER YALÇIN DEVREN VE FERHAT TOPUZ’A BAŞARI BELGELERİ VALİ MUSTAFA ÇİFTÇİ TARAFINDAN VERİLDİ

Çorum’da destek isteyen polislerin yardımına taksi tutarak giden bekçilere başarı belgesi verildi.
Bekçiler Yalçın Devren ve Ferhat Topuz’a başarı belgeleri Vali Mustafa Çiftçi tarafından verildi.
Belge töreni öncesi bir açıklama yapan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 10 Haziran’da Bahabey caddesinde kavga olduğuna dair haber merkezine bilgi verildiğini, en yakın ekip olay yerine gittiğinde olay yerinde 3-4 kişinin elinde bıçakla kavga ettiğini görünce yardım istediğini belirterek, “Ekipler takviye kuvvet istiyor. Bu arada bekçilerimiz yaya olarak Bahabey caddesinde devriye görevini ifa ediyorlar. Aralarındaki mesafe yaklaşık 700 metre civarında bir taksiye biniyorlar ve olay yerine intikal ediyorlar. Taksiciye taksi ücreti teklif ediyorlar, taksicimizde büyük bir kadirşinaslık göstererek oda ücret kabul etmiyor. Buradaki çarşı ve mahalle bekçilerimiz Yalçın Devren ve Ferhat Topuz mesleklerine bağlılık işin maddi boyutunu düşünmeden kendi ceplerinden taksi ücretini ödemek saikiyle kısa sürede olay yerine intikal etmek üzere fedakarlık gösteriyorlar. Bundan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Bu çalışmalarının gayret etmesini ve başkalarına örnek olmasını diliyorum” dedi.
Vali Çiftçi, konuşmasının ardından her iki bekçiye başarı belgelerini verdi. Programda İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser de hazır bulundu.(İHA)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir