Güncel

SAHNEDE SÜPRİZ DOĞUM GÜNÜ…

Ülkemizin ve Çorum’un tanınmış önde gelen isimlerinden Bestekar Halil Özçelebi’ye koro arkadaşları geçtiğimiz günlerde doğum günü süprizi yaptı.

Çorum İl Kültür Müdürlüğü bünyesinde her hafta salı günü Türk Sanat Müziği çalışmaları yapan koro,Mart ayın’da vereceği Bahar Konserlerinin üçünsüne hazırlanıyor..

Halil Özçelebi,koro arkadaşlarının süprizi karşısında mutlu olurken,kendi bestelerinden oluşan şarkılarla ve yorumlarıyla teşekkür etti.

Halil Özçelebi kimdir ?

1945’TE Çorum’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Çorum’datamamladı. İlk bestesini ilkokul ikinci sınıfta yaptı. 1958’deenstrüman çalmaya başladı.Bütün enstrümanları başarıyla çalmayı öğrendi. 1960 yılında kursiyer olarak başladığı Halk Eğitim Merkezine kısa sürede kurs öğretmeni oldu. Bu görevini 1976 yılına kadar yürüttü. 1968 yılında başladığı memurluktan 1993’te emekli oldu. Bazı seminerlere öğretici olarak katıldı. 2005 yılında Çorum Belediyesi Türk Sanat Musikisi Korosunu kurdu ve 9 yıl Koro başkanlığı görevinde bulundu. Müzik çalışmalarını sürdüren ÖZÇELEBİ, Çorum’da ikamet etmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir