Güncel

BELLEK’TEN BAŞKAN AŞGIN’A AÇIK MEKTUP

İlimizin tanınmış ve sevilen iş adamlarından sigorta acentası Ahmet Yüksel Bellek Çorum Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Sosyal Medya hesabından Başkan Aşgın’a açık mektup yazarak,Çorum Belediyesi’nin koranavirüsle olan mücadelesinde göstermiş olduğu titiz çalışmanın takdire değer olduğunu,cadde ve sokakların detarjanla dezenfekte edilmesinin tüm Türkiye’de yankı uyandırdığını ve bir Çorumlu olarak şehrimizin temizliğinin imajının ön plana çıkarılmasından gurur duyduğunu ifade etti.Bellek,aynı özenin fırıncı esnafınında göstermesi gerektiğini ekmek ile paranın temasının olmaması konusuna önlemler alınmasına dikkati çekti.Ahmet Yüksel Bellek Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a facebook paylaşımındaki açık mektubunda şunları söyledi.”

Sayın Belediye Başkanı’m
Halil İbrahim Aşgın Bey;
Önceden okullar da Adab-ı Muaşeret kuralları öğretilirdi. Şu an toplum o kurallara o kadar hasret ki; keşke Milli Eğitim Bakanlığı tekrar okullar da zorunlu ders haline getirse. Çünkü artarak devam eden sıkıntılar dayanılmaz hale geldi. Corona virüsünün önlenebilmesi adına güzel şehrimizi ilaçlı sular ile yıkanmasını sağladınız. Ne kadar teşekkür edilirse azdır. Peki insan sağlığına bu kadar önem verilirken ulusal basında hep virüsün yayılmaması adına her türlü uyarılar yapılırken Çorum da fırınlar için ne gibi önlemler aldınız ? Ekmek almaya giden vatandaşlar parayı uzatıyor eli sözde eldivenli satış personeli hem parayı alıyor hem de aynı şekilde ekmeği veriyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ? Satış personeli eldiveni ile kendini mi koruyor ? Yoksa bankaların “para ve bankamatikler ile direkt temastan kaçının” uyarılarının da önemli olmayıp sürekli el değiştiren para da mikrop olmaz bilgisi bu personeller için ön plana mı çıkıyor. Bu personeller ya sadece ekmek vermeli. Ya da tek eliyle ekmek diğer eliyle para alabilmeli. Yapabilirse !
İvedilikle hem bu fırınlara hem de yollara her ağaç başına “Yollara tükürmeyiniz” cezalı uyarı önlemleri alınması hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim. Saygılarımla. “

AHMET YÜKSEL BELLEK’İN BAŞKAN AŞGIN’A AÇIK MEKTUBU

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir