CADDELERDE ÜCRETLİ PARK VE EDS DÖNEMİ BAŞLIYOR

CADDELERDE ÜCRETLİ PARK VE EDS DÖNEMİ BAŞLIYOR
209 views
28 Aralık 2019 - 23:21

SÜRÜCÜLERİ KIZDIRACAK KARAR
ANA CADDELER ÜCRETLİ OLACAK

Çorum Çevre Yoluna Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurmaya hazırlanan Çorum Belediyesi, şehir içinde ana arterler başta olmak üzere birçok caddede paralı otopark sistemine geri dönmeye hazırlanıyor. Hem Çevre Yoluna, hemde şehir içerisine kurulacak elektronik sistemler sayesinde sürücülere ihlaller başta olmak üzere önemli cezai yaptırımlar uygulanması amaçlanıyor.

GAZİ VE İNÖNÜ İLE SINIRLI DEĞİL

Edinilen bilgiye göre, Çorum Belediyesi’nin talebi doğrultusunda İl Trafik Komisyonu şehir içi trafiği ile ilgili bazı kararlar aldı. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanması beklenen kararlardan biri de şehiriçi trafiğinin yoğun olduğu Gazi, İnönü ve Bahabey Caddesi başta olmak üzere Dr. İlhan Gürel Caddesi’nde paralı park sisteminin getirilmesi oldu.

SİSTEM SAATLİK ÜCRET ALACAK

Karar doğrultusunda Gazi ve İnönü Caddesi’ni kapsayan Atatürk Anıtı’ndan Abide Kavşağına kadar bölümde her iki yönlü paralı otopark sistemine geçilecek. Bahabey Caddesi’nde ise, eski Merkez Karakolu’nun bulunduğu bölüme kadar paralı otopark uygulaması yapılacak.

BELEDİYEYE YENİ GELİR KAYNAĞI

Trafik Komisyonu’ndan ayrıca yine Belediye’nin talebi doğrultusunda özellikle de akşam saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanan Dr. İlhan Gürel Caddesi’nde de paralı otopark sistemi getirilmesi kararı alındı. Caddelerde paralı otopark uygulaması sabah saat 08.00’de başlayacak, yaz döneminde saat 21.00’de, kış döneminde ise saat 20.00’de sona erecek.
Komisyonda ayrıca, Belediye’nin, Farabi Caddesi’nde de paralı park talep ettiği, ancak bazı üyelerin karşı çıkması nedeniyle bu talebin kabul edilmediği öğrenildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.