KOLONYA SATIŞLARINDA ARTIŞ VAR

KOLONYA SATIŞLARINDA ARTIŞ VAR
226 views
10 Mart 2020 - 1:25

Corona virüsü en çok bu sektöre yaradı!

Corona virüsünün ortaya çıkmasıyla birlikte uzmanların da tavsiyeleri doğrultusunda özellikle etil alkol içeren kolonya satışlarında büyük artış gözlemlendi.

Corona virüsü en çok bu sektöre yaradı!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan Corona virüs nedeniyle vatandaşlar önlemlerini artırdı. İstanbul’da uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda özellikle etil alkol içeren kolonya satışlarında artış yaşandı.

SATIŞLAR YÜZDE 100 ARTTI

Karaköy’de kolonya dükkanı işleten Göksel Kaygın, satışlarla ilgili olarak şunları söyledi:

*Satışlarımız yüzde yüz arttı. Virüse 80 derece alkolün hijyen sağladığını çoğu kişi bilmiyordu. Bu ortaya çıktıktan sonra satışımız bayağı bir arttı. Talebe yetişemiyoruz.

*Özellikle cep kolonyaları, insanların yanında taşıyacağı tipte ufak kolonyalardan şu anda yok. İnsanlar aralarında ‘bunun derecesi ne’ diye konuşuyorlar, biz de hemen ’80 derece’ diye gösteriyoruz.

*Daha çok limon kolonyası tercih ediliyor, o da yanlış bir inanış. Bunun önemli olan derecesi. 80 derece olması önemli. İnsanlar sadece limon 80 derece zannediyor. Aslında öyle değil, 80 derece tüm serilerdir.

*Doktorlar virüse karşı etkili olduğunu söylüyor, bence de etkili. İnsanlar kullansınlar. Virüs için, temizlik için, hijyen için ve temiz koku için zaten bence kolonya kullanılmalı.

“YETİŞMEKTE ZORLUK ÇEKİYORUZ”

Eminönü’nde kolonya satışı yapan Emre Değirmencioğlu ise, “Taleplerimiz arttı, şu an yetişmekte zorluk çekiyoruz. Şu an satışlardan çok memnunuz. Uzmanların da söylediği gibi 80 derece olan kolonyalarımız virüse karşı etkili ve temizlik, hijyen açısından da önemli” diye konuştu.

“KORONAVİRÜSE KARŞI KULLANIYORUM”

Kolonya alan Ramazan Temel de, “Genel temizlik için kolonya tercih ediliyor, bir de yeni çıkan bir virüs nedeniyle insanlar tedirgin oldukları için genelde ıslak mendil, kolonya, maske kullanıyorlar. Ben de öyle bir amaçla alıyorum. Zaten tütün kolonyasını ben kullanıyorum, virüse de bir etkisi alkol olduğu için vardır” dedi.

“SIK SIK KULLANMAYA BAŞLADIM”

Corona virüsünden korunmak için sık sık kolonya kullandığını söyleyen Selim Turgut ise, “Kolonya kullanıyorum. Virüse karşı faydası var. Virüsten korunmak, mikroplardan korunmak için kolonyayı her an kullanmak iyidir. Artık sık sık kullanmaya başladım. Sabah, öğlen, akşam, hatta yatmadan önce kolonya kullanıyorum. Sürekli çantamda var” ifadelerini kullandı. 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.