Güncel

Çorum’da Kitap Okuma Klüpleri yaygınlaşıyor…

Önce bir kitap belirliyorlar, ardından da her ay veya her hafta bir araya gelerek o kitap üzerine saatlerce konuşuyorlar. Aralarında doktoru da var psikoloğu da; öğretmeni da var avukatı da. Edebiyat tutkunu olmalarının dışındaki en önemli ortak özellikleri; tartışmayı ve paylaşmayı sevmeleri, kendileri dışındaki kişilerin görüşlerine açık olmaları. Bu sayede kimi zaman yazarlar da katılıyor kitap okuma kulüplerinin toplantılarına. İşin en güzel yanıysa, ne yazarların ne de onların bu toplantılardan herhangi bir maddi çıkarı olmaması. Yalnızca kendilerini geliştirmenin ve edebiyattan aldıkları zevki paylaşarak artırmanın peşindeler

Kitap sevdalısı bir grup tarafından kurulan Kitap Ağacının Çorum Temsilciği , büyümeye devam ediyor.

Düzenledikleri aylık buluşmalarla belirledikleri bir kitap üzerinde müzakerelerde bulunduklarını belirten Kitap Ağacı Çorum Temsilcisi Zeliha Aksu, iki yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri bundan sonra daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalışacaklarını vurguladı.

Bilim ve Fikir Klübü

Eğitimci Ahmet Ölçer medaratörlüğünde özellikle doktor ve öğretmenlerden oluşan Bilim ve Fikir Klubü; yeni hayata geçti.Geçtiğimiz ay toplanan klüp, Doran Acemoğlu’nun Ulusların Düşüsünü okudu.Bu ayın yeni kitabı ise Kadın Beyni Erkek Beyni.Yazarı ise Dr.Serkan Karaismailoğlu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir