Çorum’da Kitap Okuma Klüpleri yaygınlaşıyor…

Avukat, öğretmen doktor, öğrenci… Farklı yaş ve mesleklerden onlarca kişi, edebiyat tutkularını paylaşmak için kitap kulüplerinde bir araya geliyor. Toplantılarına sık sık yazarlar da katılıyor. Eğer siz de okumaya ve paylaşmaya meraklıysanız, sayıları her geçen gün artan bu kulüplerden biri mutlaka size göre.

Çorum’da Kitap Okuma Klüpleri yaygınlaşıyor…
287 views
16 Aralık 2019 - 23:40

Önce bir kitap belirliyorlar, ardından da her ay veya her hafta bir araya gelerek o kitap üzerine saatlerce konuşuyorlar. Aralarında doktoru da var psikoloğu da; öğretmeni da var avukatı da. Edebiyat tutkunu olmalarının dışındaki en önemli ortak özellikleri; tartışmayı ve paylaşmayı sevmeleri, kendileri dışındaki kişilerin görüşlerine açık olmaları. Bu sayede kimi zaman yazarlar da katılıyor kitap okuma kulüplerinin toplantılarına. İşin en güzel yanıysa, ne yazarların ne de onların bu toplantılardan herhangi bir maddi çıkarı olmaması. Yalnızca kendilerini geliştirmenin ve edebiyattan aldıkları zevki paylaşarak artırmanın peşindeler

Kitap sevdalısı bir grup tarafından kurulan Kitap Ağacının Çorum Temsilciği , büyümeye devam ediyor.

Düzenledikleri aylık buluşmalarla belirledikleri bir kitap üzerinde müzakerelerde bulunduklarını belirten Kitap Ağacı Çorum Temsilcisi Zeliha Aksu, iki yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri bundan sonra daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalışacaklarını vurguladı.

Bilim ve Fikir Klübü

Eğitimci Ahmet Ölçer medaratörlüğünde özellikle doktor ve öğretmenlerden oluşan Bilim ve Fikir Klubü; yeni hayata geçti.Geçtiğimiz ay toplanan klüp, Doran Acemoğlu’nun Ulusların Düşüsünü okudu.Bu ayın yeni kitabı ise Kadın Beyni Erkek Beyni.Yazarı ise Dr.Serkan Karaismailoğlu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.