Güncel

PİLOT ÇORUMLU ÇIKTI

UÇAĞIN PİLOTU HEMŞEHRİMİZ

Pegasus Hava Yolları’nın kaza yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağının kokpitinde kaptan pilot olarak görev yapan Mahmut Aslan’ın Çorum’un Aşağı Sarılık köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

UÇAĞIN PİLOTU ÇORUMLU ÇIKTI

Pegasus Hava Yolları’nın İzmir-İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişinde pistte tutunamayarak yola savrulmuştu. Uçağın kokpitinde yer alan kaptan pilot Çorumlu Mahmut Aslan ile first officer olarak adlandırılan ikinci pilot Güney Koreli Ferdinant Pondaag da kazada yaralandı. Pondaag’ın 14 aydır Pegasus Hava Yolları’nda uçtuğu öğrenildi. Kaza yapan uçakta kaptan pilot olarak görev yapan Mahmut Aslan’ın Çorum’un Aşağı Sarılık köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Bu arada, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen, 3 kişinin öldüğü, 180 kişinin yaralandığı kazaya ilişkin 4 savcı görevlendirdi.

PİLOTLARIN KAN ÖRNEKLERİ ALINDI

Ön ve kesin rapora ilişkin deliller toplandı. Kaza Kırım ekibi enkaz alanında çalışmalarını bitirdi. Şüpheli sayısının artabileceği belirtildi. “Taksirle ölüme neden olma” suçundan başlatılan soruşturmada kaptan pilot Mahmut Aslan ile ikinci pilot Güney Koreli Ferdinant Pondaag’ın alkol veya uyuşturucu testi için kan örnekleri alındı. Kazadan önce pisti pas geçen pilotların da bilgisine başvurularak ‘neden inmedikleri’ sorulacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir