AHLATCI’DAN ÇORUM’UN PROBLEMLERİNE CEVAP

AHLATCI’DAN ÇORUM’UN PROBLEMLERİNE CEVAP
252 views
02 Şubat 2020 - 14:52

AK Parti İl Başkanı Ahlatcı demiryolu ve havaalanı konusunda partisine yüklenen muhalefete cevap verdi.

AK Parti teşkilat yöneticileri bugün kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. AK Parti MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın da katıldığı toplantıda, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında gecikmeli de olsa havaalanı ve demiryolu üzerinden partisine yönelik yapılan eleştirilere cevap veren AK Parti İl Başkanı Ahlatcı, siyasi hayatlarında ülkeye bir çivi çakarak dahi hizmet vermeyenlerin sözlerini ciddiye almadığını söyledi.

KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR

Ahlatcı konuşmasında öncelikle partisinin olağan kongre süreci hakkında bilgi verdi. 22 Şubat’ta Merkez İlçe, 28 Şubat’ta Mecitözü, 29 Şubat’ta Alaca, 1 Mart’ta Boğazkale ilçelerinin kongresini yapacaklarını aktaran Ahlatcı, “Adaylar hususunda bazı isimleri duyuyoruz. Genel Merkezimizin kontrolünde adaylar konusunda çalışmalar tamamlanmış oluyor. Merkez İlçemizin adayların isimlerin açıklanması yönünde Genel Merkezimiz’den talimat geldiğinde isimleri açıklayacağız. Burda herhangi bir polemiğe gerek yok. Çok ince ayrıntıları gözeterek, birlik beraberlik ortamımızı, Çorum’da huzur ortamını bozmayacak şekilde kongrelerimizi yapacağız. Kongreler partimizin adına yakışır şekilde geçecek. Bu arada 17 Ocak’ta il başkanlığında bir yılı doldurdum. Başkan Vekilimiz Ahmet Sami Ceylan olmak üzere tüm vekillerimizin verdiği destekle şevkle çalışıyoruz.” dedi.

HAVAALANI, DEMİRYOLU…

.Havalimanı, demiryolu, acemi birliği, eski hastane binasının açılması, Adliye ek binası konularında da açıklama yapan Ahlatcı, şöyle devam etti: “En son Sağlık Bakan yardımcımızla ilgili görüşmemizde hastanemizle ilgili son raporu beklediklerini söyledi. Buraya 200 veya 250 yataklı bir devlet hastanesini Çorum’a kazandıracağız. Adliye binasının mevcut Adliye’nin yanına yapılması konusunda imar planlaması yapıldı, onaylandı. Adliyemizin yanına daha güzel, modern bir Adliye Binası yapılacak. Önümüzdeki hafta hemen tip projeleri belirleyip, bu dönem inşallah kazmayı vurmaya çalışacağız. Acemi Birliği’ne gelince, Çorum kamuoyunun beklentisi olduğunu Cumhurbaşkanımıza ilettik. Hulusi Paşamızla Hasan Doğan aracılığıyla görüşerek yine önümüzdeki hafta sayın Savunma Bakanımızla nihai görüşme yaparak Çorum’a Acemi Birliğini getireceğiz.”

2021’DE DEMİRYOLU YAPIM ÇALIŞMASI BAŞLIYOR

Geçtiğimiz haftalarda demiryolu ve havaalanı konusunda Çorum’da bir çalışma yapılmadığı yönündeki siyasilerin eleştirilerine de değinen Ahlatcı, “Demiryolu konusunda Bakanımızın notunu aktarıyorum: 292 km. uzunluğunda Samsun-Amasya-ÇorumKırıkkale arasında çift hatlı, elektrikli, sinyalli, hızlı demiryolu hattının yapılması planlanmıştır. Çorum-Kırıkkale-Delice arasındaki 100 km’lik kısmın proje çalışmaları tamamlanmıştır. Samsun-Merzifon ve 93 km.lik Çorum-Merzifon arasında çalışmalar sürüyor. Bu kısım da hızlı tren ve yük taşımacılığına yönelik olarak bu senenin sonunda tamamlanacak. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile hemen ihale ve yapım aşamasına geçilecek. 2021 yılı itibariyle inşallah demiryolu yapım çalışmalarına başlanacak.” bilgisini verdi

CİDDİYE ALMIYORUM

Konuşmasında en son havaalanı konusundaki eleştirilere cevap veren Ahlatcı, “Bir kısım siyasi parti temsilcileri geçtiğimiz günlerde Çorum’da havaalanı ve demiryolu çalışmasına olmadığına dair açıklamalar yaptılar. Çorum’la ilgili havalimanı çalışması 1990’lı yıllarda yapılmaya başlanmıştır. Yüzde 24’lük kısmı tamamlanmıştır. Bu çalışmalar durdurulmuştu. Biz de diğer illerde başlayıp bitirilen çalışmaların Çorum’da niye durdurulduğunu vurguluyoruz. Çorum’da havaalanı çalışması var mı dedik de böyle sözler söyleniyor. Siyasi jargonlarında hizmet olmayan, Türkiye’ye çakılmış çivileri bile olmayan, temel atmama törenlerini övünerek düzenleyen bazı siyasi partilerin il temsilcilerinin Çorum’da bu şekilde konuşmaları hepimizi şaşırtmıştır. Yaklaşmakta olan kongre süreçlerine veriyorum. Çok da ciddiye almıyorum. Biz burada canı gönülden memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Kongrelerini dahi tiyatro salonlarında yapan bazı partilerin AK Parti’ye, milletvekillerimize bu şekilde dil uzatmalarına il başkanı olarak müsaade etmeyeceğim. Havalimanı Çorum’a yapılacak. Cumhurbaşkanımız Çorum’a geldiğinde yaparsa AK Parti yapar diyerek Çorum’un beklentilerini karşılayacak açıklamayı yapacak. Biz bunu kendimiz için istemiyoruz. Çorum için istiyoruz. 3 tünel için 450 milyon TL kaynak ayıran, Çorum-Osmancık yolunu yapan bir hükumeti 150-200 milyon TL maliyeti olan havaalanını yapmayacak değil. Ahmet Sami Ceylan vekilimiz başta olmak üzere tüm vekillerimize gösterdikleri çaba ve bana verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Vekilimiz Ceylan AK Parti’nin ilk 50 kişisinden biri. Bakanlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza gittiğimizde bize destek veriyor. Daha iyi yerlere gelmesini istiyoruz. Biz başka illerde olan hizmetlerin Çorum’da neden olmadığını sorguluyoruz. Bu kolay olmuyor. Konunun bütün muhataplarına iletiyoruz ısrarla. Havaalanının Çorum’a geldiğini göreceğiz. Çorum’un ihracatı 1 milyar 500 milyon doları buldu. Cumhurbaşkanımız 1 milyarı geçin benden ne isterseniz isteyin demişti. Biz de Cumhurbaşkanımızdan isteyeceğiz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

TOPLANTIYA ÇOK SAYIDA BASIN YAYIN ORGANI TEMSİLCİSİ KATILDI
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.